Darmowa dostawa od 350,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pobiegnij w Brooks

2023-03-14
Pobiegnij w Brooks

Brooks

Marka Brooks to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych marek w branży biegowej. Od ponad stu lat Brooks dostarcza biegaczom na całym świecie buty wysokiej jakości, które zapewniają im komfort, stabilność i doskonałą amortyzację. W tym artykule omówimy historię marki Brooks, ich zaangażowanie w rozwój technologii biegowych i ich najpopularniejsze modele butów.

Historia

Brooks został założony w 1914 roku w amerykańskim Rockford, w stanie Michigan. Marka zaczynała jako producent butów do gry w krokiet, a następnie przeszła na produkcję butów do koszykówki. Dopiero w latach 70. XX wieku, Brooks zaczął specjalizować się w butach do biegania.

W 1975 roku Brooks wprowadził na rynek swoje pierwsze buty do biegania – Villanova. Buty te były inspirowane biegaczem Steve'em Prefontaine'em, który był jednym z najbardziej znanych biegaczy na świecie w tamtych czasach. Villanova była pierwszym butem Brooks, który był zaprojektowany specjalnie dla biegaczy.

W kolejnych latach Brooks wprowadzał na rynek coraz bardziej zaawansowane technologicznie buty biegowe, które oferowały jeszcze większy komfort i stabilność. W 1995 roku firma wprowadziła na rynek swoją technologię DNA, która zapewnia doskonałą amortyzację, a jednocześnie jest bardzo trwała.

Technologie

Obecnie Brooks oferuje wiele różnych technologii, które mają na celu poprawić jakość butów biegowych. Oto kilka najważniejszych z nich:

  • BioMoGo DNA: to zaawansowana technologia amortyzacji, która dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdego biegacza. BioMoGo DNA zapewnia odpowiednią amortyzację w zależności od siły uderzenia stopy o podłoże.
  • GuideRails: to innowacyjna technologia, która zapewnia stabilizację podczas biegu. GuideRails chronią kolana i stawy przed kontuzjami i przeciążeniami.
  • DNA Loft: to technologia, która zapewnia nie tylko doskonałą amortyzację, ale także bardzo wysoki poziom komfortu. DNA Loft jest stosowany w butach, które są przeznaczone dla osób o wadze powyżej 70 kg.

Modele butów

Brooks oferuje wiele różnych modeli butów, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego biegacza. Oto kilka z nich:

  • Ghost: to buty, które są idealne dla biegaczy, którzy preferują amortyzację i stabilizację. Model Ghost oferuje doskonałą elastyczność i komfort, co pozwala na długie treningi.
  • Adrenaline: to buty, które są przeznaczone dla biegaczy z pronacją. Model Adrenaline oferuje doskonałą stabilizację i amortyzację, co pozwala uniknąć kontuzji i bólu podczas biegu.
  • Glycerin: to buty, które są idealne dla osób o wadze powyżej 70 kg. Glycerin oferuje wysoki poziom amortyzacji i komfortu, co pozwala na dłuższe i bardziej intensywne treningi.
  • Launch: to buty, które są przeznaczone dla biegaczy, którzy preferują bardziej naturalne uczucie biegu. Model Launch oferuje doskonałą elastyczność i lekkość, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne biegi.

Podsumowanie

Brooks to marka, która od ponad stu lat dostarcza biegaczom na całym świecie buty wysokiej jakości, które zapewniają komfort, stabilizację i doskonałą amortyzację. Firma jest znana z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na poprawę jakości butów biegowych. Brooks oferuje wiele różnych modeli butów, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego biegacza. Bez wątpienia marka ta zasługuje na uwagę każdego, kto poszukuje butów biegowych najwyższej jakości.

pixelpixelpixelpixel

Polecane

BROOKS Adrenaline GTS 221203531B514 - Obuwie Biegowe Damskie - Granatowy

BROOKS Adrenaline GTS 221203531B514 - Obuwie Biegowe Damskie - Granatowy

Cena regularna: 649,00 zł brutto421,99 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 449,99 zł
BROOKS Glycerin 201203692A499 - Obuwie Biegowe Damskie - Granatowy

BROOKS Glycerin 201203692A499 - Obuwie Biegowe Damskie - Granatowy

Cena regularna: 749,00 zł brutto486,99 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 519,99 zł
BROOKS Launch 91203731B026 - Obuwie Biegowe Damskie - Czarny

BROOKS Launch 91203731B026 - Obuwie Biegowe Damskie - Czarny

Cena regularna: 499,00 zł brutto298,99 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 319,99 zł
pixelpixelpixel